Galeria Olympusclub.pl

Nasze zdjęcia


01~539.jpg 01~1361.jpg 29.jpg 01~566.jpg 01~690.jpg 01~686.jpg 01~573.jpg 01~844.jpg Ola0163cz.jpg

Komentarz 1 do 15 z 15
Strona: 1

witia   [28, Listopad 2014 at 09:18 AM]
4 - Świetnie
diabolique   [28, Listopad 2014 at 09:51 AM]
:omg: dlaczego zrobiłeś tej przemiłej dziewczynie taką krzywdę?
poprzednie zdjęcie było zwyczajnie źle poświecone i nieostre, ale tutaj te wory pod oczami to twoje zwyczajne niechlujstwo
(sprawy paskudnego świecenia również tutaj nie chcę drążyć)
A56   [28, Listopad 2014 at 11:32 AM]
Kol. diabolique ja się uczę fotografii studyjnej i dlatego robię takie okropne zdjęcia.
Może w przyszłości będzie lepiej - zobaczymy.
A56   [28, Listopad 2014 at 12:00 PM]
Wrzuciłem to zdjęcie i poprzednie także na inny portal. I proszę, jak można napisać konstruktywny komentarz:
"o proszę, wystarczyło głowę trochę odwrócić i mamy zupełnie inną fote, piękna modelka, fajna stylizacja, bdb kadr, wszystko sprawia, że miło się ogląda, choć światło mogłoby być bardziej miękkie."
Ale napisać dobry, konstruktywny komentarz to tak samo trudne jak zrobić modelce dobre zdjęcie w studio.
Jednego i drugiego trzeba się uczyć.
Mirek54   [28, Listopad 2014 at 12:19 PM]
A56.Moze na innym forum tak napisali.U nas jest przyjete,ze uczysz se we watku i to we watku dla poczatkujacych.W galerii wstawiasz to co jest wynikiem nauki a nie tematem do nauki.Drobna roznica,ale bardzo istotna..
Fakt,ze zabraklo "tetry"na lampach i retuszu na twarzy.
A56   [28, Listopad 2014 at 01:06 PM]
Mirku, każdego zdjęcia nie będę wrzucał do wątku, bo ja cały czas się uczę fotografii. Myślę, że każdy z nas też się cały czas uczy. Nie będę za skromny i napiszę, że te zdjęcie nie jest tak tragiczne. Wszystko zależy od tego czy widzimy zdjęcie, czy też autora i jego błędy. Do każdego zdjęcia można się przyczepić. Nawet znanych i cenionych fotografów
fret   [28, Listopad 2014 at 02:08 PM]
Kol. A56, co w tym komentarzu jest konstruktywnego? Dowiedziałeś sie z niego co poprawić? Bezsensowne słodzenie i na dodatek skierowane częściowo pod złym adresem. Nie wiem jak stylizacje, ale uroda modelki, to raczej nie Twoja zasługa
Uśmiech Z mojego "niekonstruktywnego" komentarza do poprzedniej fotki mogłes się chociaz dowiedzieć, że światło wypełniające nie powinno tworzyć własnych cieni, co niestety występuje również na tym zdjęciu. Przyznaj się sam przed sobą, że oczekujesz słodko-mdławych zachwytów, na konstruktywne komentarze jeszcze nie jesteś gotowy Uśmiech
diabolique   [28, Listopad 2014 at 02:17 PM]
galeria - czy wirtualna czy też prawdziwa - nie jest miejscem porad
galeria jest miejscem prezentacji
pamiętaj, że w opcjach można wyłączyć możliwość oceniania i komentowania, jeśli opinie na temat zdjęć ci się nie podobają
na tamtym superkonstruktywnym portalu konkretnie napisano ci "piękna modelka", ja napisałem "przemiła dziewczyna" - czemu tamta opinia jest dobra, rzeczowa i praktyczna, a moja niekonstruktywna (chociaż zwróciłem uwagę na podstawowe błędy techniczne)?
A56   [28, Listopad 2014 at 02:36 PM]
Moi drodzy zarówno fret jak i diabolique . Widzę, że nie bardzo sobie zdajecie sprawę co znaczy konstruktywny komentarz.
Przede wszystkim ton w jakim piszecie jest dla mnie nie do przyjęcia. Treść nie musi być słodka, ale to trzeba umieć napisać. I to co dla każdego autora zdjęć powinno być najważniejsze (dla mnie jest) to to, jak zostało odebrane moje zdjęcie, jakich odczuć doznał oglądający. Czy zdjęcie wywołało radość, smutek zaniepokojenie, obojętność itd.
Ale żeby tak odbierać zdjęcia trzeba najpierw je zobaczyć a potem dostrzec błędy. Wy widzicie błędy, zdjęcie już do was raczej nie dociera, albo w mniejszym stopniu. Bo w każdym zdjęciu jest coś co się spodoba i coś co się nie spodoba. I to trzeba umieć napisać. Narzekać każdy potrafi, to łatwe.
Nie muszę otrzymywać słodko - mdławych zachwytów, lubię gorzkie ale prawdziwe bo one też, a może nawet najwięcej nauczą.
A56   [28, Listopad 2014 at 02:44 PM]
diabolique nie muszę nic wyłączać w opcjach. Porady pod zdjęciami nie ja piszę więc nie wiem o co chodzi. Ja zdjęcie pokazuję takie jak zrobiłem i jak chcę pokazać. Jak będę chciał aby mi pod zdjęciem napisano jak ty byś zrobił takie zdjęcie, co widzisz złego w zdjęciu - doradź. To zamieścił bym w wątku.
Pytasz czemu tamta opinia jest lepsza od Twojej? Przeczytaj uważnie obie ze zrozumieniem a nie będę musiał tłumaczyć, dlaczego Twoja mi nie odpowiada. Ton w jakim piszesz jest nie do przyjęcia i nie chodzi o dwa słowa "piękna" i "przemiła".
fret   [28, Listopad 2014 at 02:45 PM]
"Czy zdjęcie wywołało radość, smutek zaniepokojenie, obojętność itd." - ten etap jest jeszcze daleko przed Tobą. Teraz skup się na poprawności technicznej. Modelka bardzo ładna, stylizacja też fajna, przypadkowe ustawienie świateł zakłóca odbiór dzieła i sprawia, że nie budzi ono żadnych uczuć. Teraz lepiej? Puszczać oczko
A56   [28, Listopad 2014 at 02:47 PM]
Lepiej, ale nie tego oczekuję. Za dużo złośliwości w wypowiedzi. Wolę kulturalną, rzeczową rozmowę.
fret   [28, Listopad 2014 at 04:48 PM]
ok, ostatnia wersja: ładna modelka i fajna stylizacja Uśmiech, ale z takich komentarzy niczego się nie nauczysz...
k@czy   [28, Listopad 2014 at 05:16 PM]
Przestań sie rozczulac nad sobą i komentarzami i wez sie do roboty. Jak masz wszystkie zdjecia z tej sesji w ten sam sposób poswiecone, to slabo to widzę.
Dziadek   [08, Styczeń 2015 at 09:57 AM]
5 - Doskonale, śliczna dziewczyna, piękny uśmiech i ząbki, promieniuje radością, dla mnie wspaniały portret Uśmiech

Komentarz 1 do 15 z 15
Strona: 1

Dodaj swój komentarz
Anonimowe komentarze tutaj są zabronione. Zaloguj się Żeby dodać komentarz